A szorobán használatának előnyei

Több, mint 10 éve szép sikereket érnek el tanulóink az évente megrendezett területi és országos szorobán versenyen.
A szorobán egy ősi japán számolóeszköz, ami másfajta szemléletet, sajátos gondolkodásmódot ad használójának a matematika tanulásában.
A tízes számrendszerre épülő számkirakás könnyen elsajátítható, így a számkörbővítés, a helyi értékes bontás is gyerekjáték ezzel az eszközzel. Képszerűvé teszi a számok ábrázolását, a négy alapművelet végzéséhez egyfajta sablont ad. Alsó tagozaton a matematika tanítása alapozó jellegű. Nagyon fontos, hogy a gyerekek az életkoruknak megfelelő számkörben biztos szám- és műveletfogalommal rendelkezzenek. A cselekvő szemléltetésnek köszönhetően a számfogalom biztosabbá válik. Játékossá, kedveltté teszi a gyakorlást, ami kihat az eredményekre is.
Kitartó munkára, ellenőrzésre nevel, fejleszti a figyelmet, emlékezetet. Használatával a fejszámolás is gyorsabbá, pontosabbá válik. A számképző, kombinatorikus feladatok a logikus gondolkodást fejlesztik. Nagy segítséget adhat a gyerekeknek a nehezen elsajátítható mértékváltás területén is.
A lassabban haladóknak biztos támaszt, míg a tehetségesebbeknek újabb kihívást, a felfedezés örömét nyújtja.

Óréné Péli Gyöngyi